« zpět

Prodlužte si léto v zimní zahradě

Letní dny pomalu končí a čeká nás chladný a mokrý podzim a po něm dlouhá a studená zima a jaro je v nedohlednu. Jak si během chladných či deštivých dnech uchovat dobrou náladu a nepropadat depresím, které jsou významně podporovány nedostatkem denního světla a slunce? Ani ve dnech, kdy by ani psa nevyhnal, si nemusíte odpírat snídat obklopeni svěží zelení a účinně tak zajistit to co nám v zimě nejvíc chybí: pobyt v zeleni a slunce.

Jak je obecně známo, zeleň má na člověka blahodárné účinky. Rádi se zelení obklopujeme, protože pro nás představuje spojení s přírodou a přináší nám klid, pohodu, uvolnění a relaxaci. Zimní zahrada může být tím pravým místem k odpočinku.

Nejčastěji zimní zahradu využijete na podzim a na jaře, kdy nabízí dostatek tepla, světla a bezvětří, když pozdní odpoledne a večery bývají chladné. Zkrátka a dobře – zimní zahrady prodlužují léto.

Dříve zimní zahrada sloužila především k pěstování náročnějších rostlin nebo k  uskladnění květin v době jejich vegetačního klidu.Dnes zde není výjimkou pořádat večeře s rodinou nebo přáteli, přijímat návštěvy nebo jinak odpočívat. Taktéž již v zimní zahradě není neobvyklou záležitostí bazén nebo whirpool.

Pokud plánujete zimní zahradu, jisté je jedno. Bude-li postavená kvalitně, zvýší komfort vašeho bydlení. V takové zimní zahradě bude odpolední čaj nebo káva pravým potěšením pro každou vaši návštěvu

 

Zimni zahrada1
 
/
 
Přečteno: 19579x

Další články ze sekce Zimní zahrady


Vyberte si svůj kraj:

NÁVRH ZAHRADY ZDARMA!

Navrhneme Vám kuchyni na klíč! Nechte nám na sebe kontakt a domluvíme se s Vámi osobní schůzce.
Odkud jste (okres): *
Vaše jméno a příjmení: *
Váš email: *
Váš telefon: *
Chci zasílat i další akční nabídky, SOUTĚŽE a informace

Nejnovější

Zahradní slunečník 11
zahradní nábytek - inspirace 1
zahradní nábytek - inspirace 8
zahradní nábytek - inspirace 14
zahradní nábytek - inspirace 21
157_isahoupacka

Nejčtenější