« zpět

Zahrady Feng Shui

Barvy květin symbolizují energie Yin a Yang. Rostliny ve vaší zahradě, které jsou umístěny v koherentní pozici a mají ty správné barvy, Vám přinesou štěstí a mír. Jak je známo, že feng (vítr) a shui (voda) jsou výrazem prvků síly, které vyplývají z přírodního (kosmického) prostředí. Ale kosmické síly (čchi), jsou nejen neviditelné proudění energie větru a vody, ale i energie na Zemi. Jinými slovy, feng a shui je umění žít v harmonii s přírodou, za účelem využití kosmické síly k vytvoření míru a prosperity.

Uplatňování zásady feng shui při navrhování, budování a správy domů, bylo vykonáno mnoho. Avšak o použití stejného principu v porovnání s rozložením květin a jejich barev ví jen málo kdo. Chcete-li získat správné toky energie ve vaší zahradě prvky Yin a Yang musí být vyvážené. Barvy květů, barvy stromů a okrasné prvky v zahradě mohou stimulovat přirozený tok energie a posílit vytvoření harmonie.

Rovnováha Yin - Yang

Symbolem energie Yang (aktivní mužský / pozitivní), je slunce a pestré barvy jako červená, oranžová a žlutá. Symbolem Energie Yin (pasivní ženský / negativní) je měsíce a měkké barvy, jako je fialová, modrá a zelená. Na zahrádkách před domem směrem do ulice by měla symbolizovat Yang energie. Zatímco v zadní zahradě za domem (soukromá plocha), by měla převládat energie Yin.
 

Pak jaké barvy květin bychom měli vybrat? Zahrádka před domem, která by měla představovat Yang energii, by měla být osázena pestrobarevnými květy barvev jako jsou oranžová, červená a žlutá. Tyto barvy mohou vstřebávat pozitivní energii směrem do domu. Zvláště pak ty květiny, které vyžadují teplo a vhodné jsou i ty květiny, které vyžadují hodně slunečního světla. Podívejte se na naši inspirativní fotogalerii zahrad Feng Shui.
 

Takže, co se hodí do zadní zahrady za domem? Chcete-li vytvořit pocit klidné zahrady, které bude soužit jako místo odpočinku, vyberte rostliny energie Yin, které kvetou v barvách jako je modrá či fialová, nebo rostliny jejichž listy jsou stříbrné nebo šedé. Kombinujte barvy rostlin tak, aby vše působilo jednoduše a nekomplikovaně. Pokud použijete příliš mnoho barev a typů rostlin, mohlo by dojít k narušení rovnováhy toků energií. 
 

Japonské zahrady Feng_Shui 1
 
/
 
Přečteno: 28582x

Další články ze sekce Japonské zahrady


Vyberte si svůj kraj:

NÁVRH ZAHRADY ZDARMA!

Navrhneme Vám kuchyni na klíč! Nechte nám na sebe kontakt a domluvíme se s Vámi osobní schůzce.
Odkud jste (okres): *
Vaše jméno a příjmení: *
Váš email: *
Váš telefon: *
Chci zasílat i další akční nabídky, SOUTĚŽE a informace

Nejnovější

Zahradní slunečník 5
Zahradní slunečník 12
Zahradní slunečník 16
zahradní nábytek - inspirace 3
zahradní nábytek - inspirace 13
zahradní nábytek - inspirace 14

Nejčtenější